Bize Yazabilirsiniz

Bir Telefon Kadar Uzağız

Hemen Görüşmeye Başlayın

Bizi Takip Edin:

Bize Yazabilirsiniz

Bir Telefon Kadar Uzağız

Hemen Görüşmeye Başlayın

04 – Ağrı Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Anasayfa / 04 – Ağrı Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı
Ağrı Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Ağrı Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, görev itibariyle yapılan işin kapsamında kullanılan bazı tehlikeli araçların yönetimini almaktadır. Ayrıca Ağrı Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, ADR hizmeti esas alınarak taşınması konusunda firmaya öneriler sunmaktadır. Ağrı’nın da birçok şehir gibi ekonomik ve yapısal gelişimi artmıştır. Bu yüzden tehlikeli madde bulundurma oranı da artmaktadır, bundan dolayı önlemler daha fazla bir şekilde alınmaktadır. Ağrı’da bu önlemler daha fazla şekilde alınmaktadır.

Artan turizm ile birlikte sorumlulukta çok fazla artmaktadır; çünkü Ağrı’nın korunması gereken çok fazla sayıda yerleri vardır. Ağrı Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı alınan tedbirlerden ve edinilen görevlerden bazıları ise; tehlikeli maddelerin taşınmasında kullanılan araçların sözleşme kurallarına uyulduğunu izlemek, kazaların oluşmasını engelleyen önlemler almak, denetlenen işlerle ilgili saat ve tarih tutmak, ADR hizmeti söz konusu olduğunda prosedürleri belirlemek ve ihlallerin tekrar oluşmasını önlemektir.

Ağrı Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı
Ağrı Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) Nedir?

Tehlikeli maddelerin hava yolu, deniz yolu demir yolu ve kara yoluyla ADR hizmeti ve RID kapsamında taşınmasını sağlayandır. Öncelikle danışmanlar detaylı ve ağır bir eğitimden geçiyorlar ve bu eğitimden sonra bu mesleği yapmaya hak kazanıyorlar. Ağrı TMGD’ de bu eğitimler de mevcuttur ve Ağrı’nın koşullarına göre ve yapısına göre alınan yöntemler değişmektedir. Örneğin hava yoluna ulaşımı varsa alınan tedbir daha farklı olur, deniz yolu olursa daha farklı olur; çünkü ulaşıma göre alınan tedbir daha farklı olur. Ağrı’da karayolu ve havayolu vardır ve buna göre tedbirler farklılaşır.

TMGD can ve mal güvenliğini korur ve çevreye zarar vermesini de engeller. Süreçte kimin taşıma yapacağı, nerede olacağı detaylı bir şekilde yazmaktadır ve prosedür çerçevesinde buna uyulmaktadır. Eğitimin alınması için ceza hükmü almamış olması gerekir. Onun haricinde tüm eğitimleri veren kuruluşlardan alınmaktadır.

Ağrı Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Nasıl Uygulanır?

TMGD uygulanması zor ve sorumluluk alınması güç bir danışmanlıktır. Peki Ağrı da uygulanması nasıl bir etki yaratır veya nasıl uygulanır? Ağrı, ülkemizin en doğudaki illerinden biridir, önceden ilçe olan ilimiz sonradan il olma özelliğini almıştır. Doğal ve tarihi güzellikleri çok sayıda mevcuttur. Özellikle turizmi oldukça artmıştır, turizmin artmasıyla sanayi yapılaşması da artmıştır ve bu yüzden  TMGD şirketlerine katkı da artmıştır. Ağrı da oluşan doğal ve tarihi güzellikleri korumak adına ağır önlemler bu konuda alınmaktadır.

Tarihi dokusu olan Ağrı’nın ismi dağından yani müthiş görünen Ağrı dağından gelmiştir. Bu önemli şehri her açıdan kaybetmemek adına TMGD şirketleri son derece başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Ayrıca Ağrı’da Nuh Tufanı Efsanesi ve Ağrı Dağı efsanesi konu olmuş, romanlarda yazılmıştır. Bu da turizmi daha fazla geliştirip efsanelerin yakınlarına, yöresel yemek yerleri kurulmasına ve etkinliklerin gerçekleştirilmesine katkı sağlamıştır. Turizmin artması insanların da artmasını sağladığı için insanların hayatlarına zarar verecek bir şey de bulunmamalı ve dikkatli olunmalıdır.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu (TGMDK) Nedir?

TGMDK, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluşu tanımlar. Bu kuruluşlar diğer şahıslara eğitim vermek üzere oluşurlar. Bu eğitimlerin verilmesi için de bakanlıklardan izin alınması gerekir. Yani ham olarak insanları yetiştirme görevi bu kuruluşa aittir. Çok büyük sorumlulukları oluşur. Denizcilik, haberleşme ve ulaştırma bakanlıklarına sorumlulukları artmaktadır. Her şeyden önce TGMDK, insan sağlığını önemseyen bir kuruluştur. Ağrı’da Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı yetiştirilmesi için TGMDK görevlendirilmiştir.

Bunu Paylaş: