Bize Yazabilirsiniz

Bir Telefon Kadar Uzağız

Hemen Görüşmeye Başlayın

Bizi Takip Edin:

Bize Yazabilirsiniz

Bir Telefon Kadar Uzağız

Hemen Görüşmeye Başlayın

07 – Antalya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Anasayfa / 07 – Antalya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı
Antalya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Antalya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, tehlikeli maddelerin temin edilirken alınan önlemler doğrultusunda ADR hizmeti ve RID hizmetiyle birlikte taşınmasını sağlar. Ayrıca Antalya, turizm şehri olarak da çok önemli bir konuma sahip olduğu için bu yapısallaşmayı arttırıyor. Yapısallaşma arttıkça tehlikeli madde kullanım oranı da artıyor. Örneğin; nüfus arttıkça olan yapılar yeterli gelmemeye başlıyor ve hastaneler artıyor. Hastanelerin artması demek, tehlikeli maddelerin de artması anlamına geliyor. Bu durumda alınan önlemler ve tedbirler daha çok artıyor.

TMDG görev açısından çok fazla sorumluluk gerektiren bir danışmanlıktır. Bu yüzden yer alan eğitimler çok fazla önem taşımaktadır. Her açıdan düşünmesi gereken TMDG şehrin her koşulunu da düşünerek hareket etmelidir. Hangi yolların daha uygun olduğu veya karayoluyla gidilirse ne tür sorunlar yaşanacağını iyi bilmesi gerekir. Kısaca her açıdan düşünmesi gereken bir danışmanlıktır. Antalya’da demiryolu ulaşımı yoktur. Havayolu, denizyolu ve karayolu ulaşımı mevcuttur. Ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşatmayan Antalya’nın nüfusu da epey fazladır diyebiliriz.

Antalya’da TMGD’nin Verdiği Hizmetler

TMGD birçok açıdan güvenliğimizi korumak için tedbirleri sıkılaştırmıştır. Ayrıca nüfusu bol olan ve fiziksel yapı itibariyle hassas olan ulaşımlarda daha dikkatli davranmaktadır. Peki her açıdan düşünen Antalya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ne hizmetleri vermektedir? SDS kontrolleri, ambalaj kontrolleri, sınıflandırma, araç kontrolleri, ekipman kontrolleri, yükleme boşaltmanın denetimi, sevkiyat faaliyetlerinin denetimi, muafiyet çalışması, eğitimlerin çalışanlara verilmesi ve bilinçlendirilmesinin sağlanması, tatbikat yapılması, gerekli evrakların sisteme eklenmesinin sağlanması, ADR hizmeti ve RID hizmetiyle birlikte kapsamlı çalışmalar yapılması TMGD’nin verdiği hizmetler arasında yer almaktadır. Ayrıca tatbikat, eğitimlerde meydana gelip yapılmaktadır. Kişinin gerçekten tam anlamıyla deneyimli olması için bunun olması şarttır. Antalya’da ulaşım çok iyi olduğu ayrıca bir şey düşünülmesine çok gerek kalmamakla birlikte yine tedbirler alınmalıdır ve dikkatli olunmalıdır.

Antalya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı
Antalya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Antalya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD)

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya kalabalık nüfus itibariyle 5. ilimizdir. En kalabalık ilçe ise Kepez ilçesidir. Ayrıca turizmin başkenti olarak görülmektedir. Bu da demek oluyor ki yazın nüfus sayısı daha da fazlalaşıyor. Nüfus sayısı fazla olsa bile her koşulda ulaşım imkânı oldukça kolaydır. Antalya ulaşım açısından en yoğun ilimiz olma özelliğini taşımaktadır. İstanbul, Bursa, Ankara’dan Antalya’ya çok sayıda otobüs seferleri yapılır. Şehirlerden ulaşım açısından en yoğun il olan Antalya’nın büyük şehirlerle bağlantılı olduğu yolla oldukça güzeldir. Karayolları düzenli ve güzeldir. Diğer yollara gelecek olursak Antalya limanına her şekilde gemi yanaşmaktadır. Bu da ithalat ve ihracatta önemli rol oynamaktadır. İşte Antalya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı burada şehre ve yollarına göre şekil kazanmaktadır.    

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu (TMGDK) Nedir?

TMGDK tehlikeli maddelerin taşınmasının danışmanlığının yapılmasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yetkiyi veren kuruluşu ifade etmektedir. Bu kuruluşlar da gerekli eğitimlerle ve sınavlarla birlikte kendisine verilen yetkiyi olabildiğince düzgün ve doğru bir şekilde kullanmalıdır. Ayrıca TMGDK ADR ve RID hizmeti ile birlikte daha detaylı çalışmaları gerektiğinin eğitimini de vermektedir.

Bunu Paylaş: