Bize Yazabilirsiniz

Bir Telefon Kadar Uzağız

Hemen Görüşmeye Başlayın

Bizi Takip Edin:

Bize Yazabilirsiniz

Bir Telefon Kadar Uzağız

Hemen Görüşmeye Başlayın

02 – Adıyaman Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Anasayfa / 02 – Adıyaman Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı
Adıyaman Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Adıyaman Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı olarak başta tehlikeli madde taşımacılığı olmak üzere işletmelerin ihtiyaç duyduğu her türlü karayolu taşımacılık hizmetlerini sunmaktayız. Bu kapsamda çeşitli sanayi sektörleriyle iç içe olan şehrimiz Adıyaman, günden güne iş yapma ve üretme potansiyelini arttırmaktadır. Hem ülke sınırları içerisinde hem de uluslararası rotalarda ticaret haritasını geliştiren Adıyaman, tehlikeli madde sektöründe de büyüyen bir payda elde etmektedir. Bundan dolayı Adıyaman Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı olarak hedefimiz tehlikeli madde taşımacılığında danışmanlığımıza başvuran firmaların hizmetini en iyi şekilde gerçekleştirmek ve bunu yaparken kamu sağlığını ve ilgili mevzuatları gözetmek, tatbik etmektir.

Adıyaman Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı
Adıyaman Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Adıyaman Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMDG) Hakkında

Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı; söz konusu tehlikeli maddelerin kolaylıkla ve tehlikeden uzak biçimde taşınabilmesi adına lojistik hizmeti veren firmalar için son derece önemlidir. Bu sebeple içeriğinde kimyasal madde barından ve yanıcı özelliğe sahip olan ham madde ve ürünlerin dikkatli ve gereğine uygun bir biçimde nakledilmesi gerekmektedir. Tehlikeli madde taşımacılığı yapan lojistik firmalarının bu kapsamda titiz ve riskleri ön gören bir rehberliğe ihtiyaç duyması kaçınılmazdır. Zira ülke sınırları veyahut uluslararası hatlarda yapılan tehlikeli madde taşımacılığın tabii olduğu yönetmelik ve anlaşmalara uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu anlaşmaların en önemlisi olan ADR antlaşması, özellikle Avrupa’dan yapılan tehlikeli madde taşımacılığı kapsamında bilinmesi gereken en önemli antlaşmadır.

Uluslararası bir sözleşme olan ADR; “European Agreement concerning the International Carriage of Dangerous Goods by Road” açılımına sahip olan ve Türkçe de “Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması” olarak geçen bir yönergedir. Söz konusu anlaşmaya imza atan her ülkenin ve dolayısıyla ülke sınırları içerisinde Avrupa’ya tehlikeli madde taşımacılığı yapan her işletmenin belirtilen teamülleri takip etmesi ve uygulaması zorunludur.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmalığı Kuruluşu (TMGDK) Nedir?

Tehlikeli madde taşımacılığı kimyevi madde taşıma içeriği nedeniyle, kamu ve çevre sağlığında önemli bir yer teşkil etmektedir. Zira yapılan bir herhangi bir ihmal, küçük ya da büyük, çevre ve insan sağlığına geri dönüşü olmayan kalıcı zararlar verebilir. Taşınan riskin boyutları nedeniyle ülkemiz, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşlarını (TMGDK) inşa etmiştir. Bu bağlamda TMGDK; Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı hizmeti vermek üzere T.C Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluşu ifade etmektedir. Kuruluşun çevre ve kamu sağlığı için alınması gereken tedbirler kapsamında sunduğu yönetmelikler ve mevzuatlar tehlikeli madde taşımacılığı yapan tüm işletmeler için geçerli olup, uyulması ve takip edilmesi son derece elzemdir.

Bunu Paylaş: